Batex

O NAS

 

 

Firma BATEX powstała w 1989 r. w Bielsku-Białej z początkową siedzibą przy Placu Wojska Polskiego 14. Jej właścicielem jak i osobą zarządzającą jest Andrzej Batycki. Jego zamiłowanie do zastosowań elektroniki, informatyki i elektrotechniki oraz zagadnień z zakresu łączności radiowej sprawiły, że postanowił wykorzystać je w celach zawodowych i nie tylko.

 

 

   I tak będąc członkiem i współzałożycielem Zarządu Krajowego Stowarzyszenia PL – CB radio, pełniąc obowiązki prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Bielsku –Białej, przez okres kilku kadencji brał czynny i aktywny udział w procesie popularyzacji i upowszechniania obywatelskiej łączności radiowej w paśmie 27 MHz (11m). Posługiwał się w tym czasie kryptonimem nadanym przez PIR „Klara 79”.    Wraz z Zarządem Krajowym Stowarzyszenia uczestniczył w rozmowach w Ministerstwie Łączności zmierzających do zniesienia obowiązku rejestracji urządzeń CB oraz zniesienia opłat za użytkowanie obywatelskiego pasma radiowego łączności w paśmie 27 MHz (11m).     Co w konsekwencji stało się sukcesem.   Założona i prowadzona przez niego firma BATEX brała i nadal bierze aktywny udział w tym procesie poprzez świadczenie usług montażu , naprawy i sprzedaży urządzeń radiowych CB.    Jej 30 letni staż w branży i doświadczenie nabyte na przestrzeni tego okresu czasu stanowi gwarancję wysokiej jakości świadczonych przez firmę usług. Zakresu usług poszerzonego na etapie rozwoju firmy o montaż systemów alarmowych, radiowych w samochodach, rejestratorów audio-wideo, kamer cofania, paneli fotowoltaicznych a także serwisu telefonów , smartfonów, tabletów i komputerów.

     Z chwilą powstania Spółki Centertel tj. 1994 roku firma BATEX poszerzyła swą działalność gospodarczą o branżę telekomunikacyjną działającą w systemie analogowym NMT450i.. Jako autoryzowany dealer sieci sprzedaży PTK Centertel bardzo aktywnie uczestniczyła w procesie rozwoju sieci sprzedaży operatora zdobywając rzesze zadowolonych klientów.    W 1996r. na rynek polski wkroczyła za udziałem Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. nowa jakość świadczonych usług telekomunikacyjnych, według standardu GSM w paśmie 900 MHz.. W grudniu 1996r. firma BATEX zmieniając partnera stała się agentem PTC Sp. z o.o. w ramach sieci sprzedaży ERA. Dzięki profesjonalnej obsłudze klienta, zdobytej wiedzy i doświadczeniu w błyskawicznym tempie opanowała rynek w części południowej kraju otwierając 25 autoryzowanych punktów sieci sprzedaży operatora. Osiągane przy tym wyniki w prowadzonych przez operatora rankingach agencyjnej sieci sprzedaży stanowiły ,że firma BATEX stała się liderem na rynku i laureatem wielu nagród i wyróżnień. Między innymi za osiągnięte wyniki w 1997r. uzyskała I miejsce w kategorii „ Jakość obsługi klienta” rok później odebrała nagrodę pieniężną podczas II Konferencji sieci sprzedaży Agentów zorganizowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajdując się w gronie 3 najlepszych agentów PTC Sp. z o.o.. W 2001r. z inicjatywy operatora Andrzej Batycki wraz z agentem z m. Opole założyli Spółkę z o.o. o nazwie „BAMALT”.

 

 

Andrzej Batycki stał się jednocześnie głównym jej udziałowcem i objął stanowisko prezesa jej zarządu.  Do majątku Spółki  należało 45 autoryzowanych punktów sprzedaży.  W 2005r.  Andrzej Batycki wystąpił  z Spółki odstępując swe udziały.  W tym też czasie  operator PTC Sp. z o.o. w  lipcu 2005r.  powierzyła  firmie BATEX  prowadzenie jednego z pierwszych  pilotażowych,  na zasadach  franczyzowych  Salonu Era  w m. Bielsko-Biała. Posiadał dużą powierzchnię sprzedażową i bogate wyposażenie wnętrza porównywalne z najlepszymi sklepami własnymi operatora. 

Wyniki sprzedażowe jakie osiągał sprawiły, że stał się jednym z najlepszych i   najaktywniejszych sklepów  w sieci operatora PTC Sp. z o.o.  a po przekształceniu T-Mobile Polska S.A..  Właściciel firmy był zapraszany i uczestniczył w wielu corocznych szkoleniach i   konferencjach organizowanych przez operatora w kraju i poza granicą w tym  między innymi   Cypr, Rodos,   Cualla Lumpur Malezja , Dubaj , Miami USA, podwyższając swoją wiedzę oraz poznając światowe trendy rozwoju w telekomunikacji.

2005 r. otworzył  nowy rozdział w historii   firmy BATEX,  gdyż w tym czasie Polska Wytwórnia  Papierów Wartościowych S.A.  podpisała z firmą BATEX Andrzej Batycki  Umowę Partnerską  zlecając  prowadzenia autoryzowanych  Punktów Rejestracji Polskiego Centrum Certyfikacji Elektronicznej  Sigillum na terenie naszego kraju. 

Tym samym świadczenie w imieniu PWPW S.A. usług certyfikacyjnych czyli wystawianiu, publikowaniu, zawieszaniu, unieważnianiu podpisów elektronicznych kwalifikowanych oraz komercyjnych.

Podpisana umowa umożliwiła również działalność w zakresie organizowana aukcji, przetargów elektronicznych, w  współpracy z Polską Platformą Przetargową. 

W obecnym czasie firma BATEX w ramach niniejszej umowy prowadzi w m. BYSTRA (koło m. Bielsko-Biała) Beskidzkie Centrum Usług Zaufania Sigillum. 

W marcu 2015 r. wypowiadając umowę agencyjną firma BATEX zakończyła trwającą 18 lat współpracę z T-Mobile Polska S.A..

Obecna działalność firmy poza współpracą z PWPW S.A. opiera się na sprzedaży nowoczesnych urządzeń elektronicznych, ich montażu i serwisu.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.